KunraťákMapka

Kunraťák neboli Krčský les najdete v Praze 4 mezi čtvrťmi Chodov, Roztyly, Spořilov, Krč, Libuš a Kunratice.Toto místo by se dalo s klidem nazvat poutním místem všech lesních bikerů a sjezdařů z okolních částí Prahy. Místní terény zde mají opradu co nabídnout.

Teďka k věcem, který se tady dají najít:

Asi nejznámější věcí je Hrádek. Nahoře si můžete zatrialit
a až toho budete mít dost, tak se svezete dolů parádním technickým sjezdíkem s hromadou kořenů a kamenů. Když sjedete dolů k potůčku, tak přímo před vámi se tyčí skála, po které vede modrá turistická značka, tak ta se dá taky sluně sjet. Pokud se podíváte od potoka doprava, spatříte asi dva sjezdíky ze stráně sice to není zas takovej nářez, ale sjet si to klidně můžete. Cestu vám nebudu popisivat, protože hrádek je zakreslenej v mapce.

Další vecičkou je takové koryto vydlážděné kameny. Je to dost drsný. Pokud se vám to nebude chtít dávat stačí, abyste si to dali podel koryta vrchem. Nudit se nebudete. Dostanete se tam jednoduše. Stačí když pojedete od konce sjezdu
z Hrádku doprava podel proudu. Po chvilce se dostanete ke křivotce. Dáte se opět doprava, při tom projedet malou zoo
a po levici bude restaurace (vařej tam docela slušně). Po chvilce cesty do kopce stále po asfaltce narazíte na ono místo. Budete ho mít po levé ruce. Určitě to neminete.
Jo a naproti (tedy napravo) Je taky pěknej sjezdík, je takovej hodně rychlej. problém je, ale u všech věcí tady stejnej, musíte si to tam vždy vytlačit :-(

Pokud se sem hodláte vypravit na delší dobu, tak si nenechte ujít množství sjezdíků na stráni podel potoka, fakt některý stojí za to.

Zpět